Sadziec konopiasty wabi motyle…

… jak widać na załączonym obrazku i jak zapewniają sprzedawcy z allegro, którzy tę bylinę sprzedają jako cenione zioło. Zgodzę się z nimi co do motyli, co do reszty – trzeba sprawdzić!

Sadziec konopiasty znalazłam nad ulubionym leśnym jeziorem. I nic dziwnego, że tam go znalazłam, skoro to jego ulubione środowisko. Podobno zniesie też słoneczną wystawę, ale myślę, że taki uroczy zakątek, w którym ja go spotkałam, bardziej mu pasuje. W końcu wyrósł tu sam, bez przymusu i wszystko wskazuje, że dobrze się ma.

IMG_20180710_180556

Rodzinka sadźców wyrosła sobie w okolicy drzewka, które widać na fotce. Nie dało się jej nie zauważyć, trudniej było do niej podejść, bo byłam na boso, a sąsiedztwa było bez liku. Również takiego mało komfortowego dla kogoś, kto lezie na boso.

 

Czego jednak nie robi motywacja? Chciałam bliżej poznać jegomościa.

I od dziś znam! Nie stałoby się to jednak, gdyby nie wirtualny atlas roślin. Każdy, kto jest w botanicznym żłobku, pokocha ten adres. Ja dziś go kocham jeszcze mocniej niż do tej pory, bo wiem, że znalazłam roślinę leczniczą, miododajną i przyjazną kobietom. Magii w niej tyle tylko, że dawniej była obowiązkowym składnikiem bukietów na Zielną.

Ten blog nie spełni celów edukacyjnych dla potencjalnych czytelników, tylko dla mnie. Nie będę tu się zatem wymądrzać. Ale mogę wskazywać i zapisywać sobie wartościowe linki, takie jak wskazówki guru, czyli Henryka Różańskiego: KLIK!

Ja sadźca nie zrywałam, bo jeszcze przed chwilą nie znałam po imieniu, nic z niego nie robiłam. Ale zawsze, gdy będę z jakimś zielskiem działać, pokażę, bo po to się ma notatnik.

Sprawiło mi to ziele św. Jana (takie inne miano dzisiejszego bohatera) wiele radości. Radość była tym większa, że w sąsiedztwie rosło sporo dzikiej mięty i niezapominajki.

mięta

niezapominajka

Towarzystwo niezapominajek było dość ekscytujące – te pierzastowrębne listki dały mi do myślenia. Ale na dziś daję im spokój.

To przygoda na inny dzień.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: