Czary ziołowe na finał roku

A skąd zioła w finale grudnia, gdy czasu na wyprawy pozamiejskie na lekarstwo i w ogóle jakiegokolwiek czasu na cieszenie się pasją brak? Zioła są z szafki z przyprawami. A podpowiedź, co z nimi czynić, od pewnej mądrej wiedźmy.

Nie pierwszy raz ta wiedźma mnie inspiruje, a że koniec roku sprzyja podsumowaniom, otrząsaniu się z tego, czego już nie chcemy i zaklinaniu dobrej przyszłości, przeto poczyniłam w domu znów iluminację. Poprzednia taka była tydzień temu, na wigilię:

IMG_20181231_194703

Tym razem jednak płoną prawie same świece złote – choć na co dzień nie uznaję szkodliwego bardzo jako odpad brokatu, tym razem sięgnęłam po otrzymany kilka dni temu prezent i prawie wszystko, co płonie, jest złote:

IMG_20181231_202154

To co płonie nie na złoto, jest wzbogacone domieszką niosących obfitość ziół. Wszystkie to moi ukochani przyjaciele ciemnego czasu. Od lat zasilają moją owsiankę pięciu przemian – śniadanie mistrzów na zimę. Leczą mnie w chorobie, gdy sporządzam miksturę mocy. A od paru tygodni stanowią o dobroczynności kawy, którą teraz pijam na sposób ajurwedyjski.

Ciemny czas z nimi nie jest tak bardzo ciemny.

Goździki, cynamon, kardamon, gałka muszkatołowa zasilają przyciągające obfitość dobra światła świec. A liść laurowy wsadzę w portfel, może zastąpić doskonale łuskę od karpia.

Teraz jeszcze spisanie na kartce zmartwień i spalenie ich w płomieniu świecy.

Postanowień noworocznych? Nie trzeba. Byle tylko podążać w kierunku obranym w zeszłym roku.

I będzie dobrze.

Nawet, jeżeli pierwsze zachwyty wzbudzi roślina tak dwuznaczna, jak wilczomlecz sosnka, bo to on, zaraz po otwierającym rok ziołowy 2018 bluszczyku, zaintrygował mnie swą zwodniczą urodą:

Czym zacznie się Nowy Rok Ziołowy?

Fajnie czekać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: